راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی

راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی

بهترین دستگاه تصفیه آب برای خانه

وقتی نوبت به مراقبت از خانواده خود می رسد، یکی از تصمیمات مهمی که باید اتخاذ کنید خرید  انتخاب تصفیه آب مناسب برای خرید است.

اگرچه ممکن است خرید یک دستگاه تصفیه آب بسیار آسان به نظر برسد، اما چندین فاکتور وجود دارد که باید آنها را در نظر بگیرید. تصفیه آب مورد نظر شما به کیفیت آبی که در منطقه دریافت می کنید بستگی دارد.

علاوه بر این، شما باید قبل از تصمیم گیری نهایی، قیمت، فناوری های مورد استفاده را بررسی کرده و اطلاعات  تصفیه آب را بخوانید.

اگر قصد خرید بهترین دستگاه تصفیه آب را دارید، راهنمای خریداران ما به شما کمک می کند تا تصفیه آب مناسب را برای نیاز خود انتخاب کنید.

 

در اینجا فاکتورهای مهمی که باید هنگام خرید دستگاه تصفیه آب برای خانه در نظر بگیرید:

 

1- کیفیت آب

همانطور که قبلاً در قسمت 1 پاراگراف ذکر شد، شما باید قبل از خرید دستگاه تصفیه کننده، کیفیت آب را بررسی کنید.

اگر آب در منطقه شما از TDS، سختی و شوری بالایی برخوردار است، باید تصفیه آب RO را انتخاب کنید. دستگاه تصفیه آب RO با یک غشای نیمه نفوذ پذیر همراه است که می تواند کمترین نمک ، فلزات و ناخالصی های محلول را از بین ببرد.

انواع تصفیه آب

فن آوری های مختلف تصفیه آب در بازار موجود است. شناختن فن آوری های مختلف تصفیه آب برای انتخاب تصفیه آب مناسب بسیار مهم است. بسته به کیفیت آب و بودجه ، می توانید از بین دستگاه های تصفیه آب RO ، UV و UF (بر پایه نیروی جاذبه) استفاده کنید.

 

* تصفیه آب RO

 

تصفیه کننده اسمز معکوس برای مناطقی که سطح TDS بالایی دارند ایده آل است. دستگاه تصفیه آب RO می تواند فلزات سنگین ، فلوراید ، آرسنیک و سایر ناخالصی های سمی را از آب خارج کند.

تصفیه کننده RO همچنین برخی از مواد معدنی ضروری را از آب خارج می کند . بنابراین بهتر است دستگاه اسمز معکوسی (RO ) را انتخاب کنید که حتما دارای TDS کنترل باشد.

زیرا دارای اهمیت بالایی است و یک امتیاز برای دستگاه محسوب می شود.

TDS کنترل املاحی که از آب حذف شده اند را با توجه به آب همان منطقه به آب اضافه می کند.

 

* تصفیه آب مبتنی بر جاذبه

دستگاه های تصفیه آب مبتنی بر جاذبه از نظر بودجه مناسب هستند و برای تصفیه کردن به برق نیاز ندارند.

اگر سطح TDS آب در منطقه شماپایین باشد، در اصل سختی آب بالا نباشد،  می توانید از دستگاه تصفیه آب گرانشی استفاده کنید. دستگاه تصفیه آب برای از بین بردن باکتریها، گرد و غبار،

کلر  ایده آل است.

 

* تصفیه آب UV

دستگاه تصفیه آب UV از یک لامپ UV با قدرت بالا برای ضد عفونی کردن آب و از بین بردن آلودگی ها از آب استفاده می کند. دستگاه تصفیه آب UV برای تصفیه آب در منزل یا شرکت و ادارات بسیار ایده آل است.

 

2-آلودگی

باکتریها، نیتراتها، سموم دفع آفات و سرب برخی از آلاینده های رایج موجود در آب هستند. میزان آلودگی های موجود در آب در هر آزمایشگاهی قابل آزمایش است.

اگر آب مورد نیاز منزل شما از نظر میکروب و باکتری دارای مقدار زیاد است، باید دستگاه های قدرتمند تری را که دارای  فیلترینگ  RO + UV + UF  هستند به عنوان یک انتخاب هوشمند خریداری  کنید.

اثر اشعه ماوراء بنفش به سلول های باکتری ها و ویروس های موجود در آب نفوذ می کند و توانایی تولید مثل آنها را از بین می برد.

غشای RO  می تواند این میکروب ها و آلاینده های مرده را از آب خارج کرده و آن را برای مصرف مناسب کند.

 

3- گنجایش منبع ذخیره

هنگام خرید دستگاه تصفیه آب، توجه به ظرفیت ذخیره سازی بسیار مهم است. اگر در منطقه ای زندگی می کنید که مستعد قطع برق است، به یک دستگاه تصفیه آب نیاز دارید که ظرفیت ذخیره بیشتری دارد.

دستگاه های تصفیه آب خودکار به محض کاهش سطح آب در دستگاه تصفیه ، روند تصفیه را آغاز می کنند.

 

4-گواهینامه ها

یکی دیگر از فاکتورهای مهمی که باید در بررسی های تصفیه آب بررسی کنید ، گواهینامه های دریافت شده توسط برند است.

تصفیه آبهای معتبر دارای این گواهینامه ها هستند و خریدار  اطمینان حاصل می کند که این برند معتبر و قابل اعتماد است.

KENT با دریافت برخی از گواهینامه های با کیفیت برتر توسط NSF ، WQA ، ISI و CE مورد تقدیر قرار گرفته است.

 

دست آخر ، قبل از تصمیم گیری نهایی، اطمینان حاصل کنید که کلیه اطلاعات لازم در مورد نگهداری و خدمات پس از فروش تصفیه آب را بدست می آورید.

یک دستگاه تصفیه آب که به خدمات تعمیر و نگهداری مکرر نیاز دارد، ارزش پولی را که سرمایه گذاری می کنید ندارد.

علاوه بر این، شما باید خدمات پس از فروش ارائه شده توسط شرکت را بررسی کنید. .

چند کلمه آخر

اینها برخی از عوامل مهمی بودند که هنگام جستجوی دستگاه تصفیه آب باید در نظر بگیرید. با افزایش میزان آلودگی، خرید یک دستگاه تصفیه آب برای جلوگیری از بیماری ها ضروری است.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.